Opowiadania z dziejów ojczystych - Pakiet I-V (mp3)

Wysyłka w: On-line
Cena: 59,50 zł 59.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Zestaw pięciu tomów „Opowiadań z dziejów ojczystych” to dobry pomysł na prezent.

Proste i zrozumiałe opowieści o historii Polski Bronisława Geberta, dyrektora lwowskiego gimnazjum i jego żony Gizeli. Pozbawione naukowego zadęcia. Zabronione po wojnie chociaż wychowały się na nich całe pokolenia. Barwnie zinterpretowane i zilustrowane piękną muzyką dawną przenoszą nas w świat tamtych wydarzeń.

W dwóch pierwszych tomach, bez nadmiaru dat i nazwisk, które trzeba zapamiętać, poznajemy czasy panowania Piastów. Jak powstawała Polska i w jaki sposób się rozwijała. Słuchamy opowieści o tym jak żyli Polacy i jakie mieli kontakty z sąsiadami.

Trzeci tom to opowieść o rozwoju państwa polskiego za Jagiellonów. Przypomnimy sobie, jak doszło do unii polsko-litewskiej i ostatecznej rozprawy z Krzyżakami w bitwie pod Grunwaldem, jak Polska umacniała swe panowanie na kresach wschodnich i wspaniale się rozwijała.

W dwóch ostatnich tomach poznajemy burzliwe dzieje Polaków w latach „złotej wolności szlacheckiej”. Przypomnimy sobie czyny sławnych hetmanów i pierwsze „liberum veto”. Posłuchamy jak kolejni panujący królowie wciągali Polskę w wojnę ze Szwecją i Rosją i jak trzy mocarstwa – Rosja, Austria i Prusy – przystępują do pierwszego  rozbioru Polski.

Dzięki temu wydaniu świat historii staje się ciekawy i przyjazny!

Dane techniczne

Tytuł Polska od Piastów do królów elekcyjnych
Tom Tom I - V
Autor Bronisław i Gizela Gebertowie
Czyta Beata Łuczak
Muzyka Maria Pomianowska
Czas nagrania 598 min. 28 sek
Numer ISBN 978-83-60339-42-8

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl